Hayatın Anlamı
 
Hayatın Anlamı
Eser Adı : Hayatın Anlamı
Yazar : Şükrü Hüseyinoğlu
Kağıt Kalitesi : Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı : 160 Sayfa
Baskı : 2. Baskı
Cilt Tipi : Karton Kapak
ISBN : 9786058402256
Ebat : 13,5*21 cm
Baskı Tarihi : Şubat / 2016
Liste Fiyatı : 10.00
 
SATIN AL

İnsan, yaratılışın odağındaki varlıktır. Rabbimiz, kâinatı insan merkezli varetmiş, evrendeki kozmik düzen ve yeryüzündeki canlı-cansız tüm varlıkları insanın hizmetine vermiştir. Güneş, ay, gezegenler, yıldızlar... hep insanın dünya hayatı ekseninde dönüp durmaktadırlar. Bu merkeziliğin yanında insana ‘yeryüzünün halifeliği’ sorumluluğunu yükleyen Rabbimiz, insanı bu çerçevede imtihan etmektedir.

Kâinattaki her şey bir boşluğu doldurmakta, varlığıyla bir anlam ifade etmektedir. Varoluşunun temelinde bir gaye ve anlam olmayan hiçbir varlık yoktur. Güneş ve ay da bir gayeye hizmet etmektedir, bir çakıl taşı ve toprak zerreciği de. Tüm bu varlıklar kainattaki muhteşem işleyişte belli bir misyon sahibi olarak insanoğlunun hizmetine sunulmuşlardır. Yani bir anlamda tüm bunlar insan için var edilmişlerdir. Peki ya insan?

İnsan hayatı, asla anlamsız bir süreç değildir. İnsanlar, kendi iradeleriyle, varediliş gayelerini bir tarafa bırakıp hayatlarını anlamsızlaştırabilirler, ama bu, ziyandan başka bir sonuç doğurmaz. Aslolan ise, hayatı anlamından koparmamak, onu Rabbani yörüngesinden çıkarmamaktır.free wordpress themes