Ahmed Kalkan

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

Ahmed Kalkan

Ansiklopedik Kur'an Kavramları 10 Cilt

2.250,00TL

4.500,00TL

Vergiler Hariç:2.250,00TL

"Ahmed kalkan kavram tefsiri 10 cilt takım 201 kuran kavramı yüzlerce temel kaynaktan yararlanarak 12 yıl süren titiz bir çalışma sonucunda toplam 10 cilt 11000 sayfa halinde siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunulmuştur....Akıl tutulur kavramlardan koptukçaKavramlar, düşüncelerimizi kategor..

Ahmed Kalkan

Atalar Yolu

24,00TL

40,00TL

Vergiler Hariç:24,00TL

 Ataların yolu, babalardan dedelerden devralınan din anlayışı, Kur'an ve Sünnet'e ters, hurafe ve uydurmalarla, yanlışlarla dolu olabilir.Sırf babaların yolu diye, onların anlayışı diye bunları savunmak, bunları hak ve hakikat gibi görmek ataları kutsallaştırıp putlaştırmak, onları Allah'a orta..

Ahmed Kalkan

Büyü ve Şeytan

39,00TL

65,00TL

Vergiler Hariç:39,00TL

 Kur’an “sihir bâtıldır, Allah onu bâtıl kılacak, iptal edecektir” dediği halde, ilginçtir ki bazı yazarlar “Sihir haktır” demişler, bununla da yetinmeyip Allah’ın büyüyü iptal edeceğini beyan etmesine, büyücünün başarılı olamayacağını ilan etmesine ve büyünün bir hile ve aldatmadan ibaret oldu..

Ahmed Kalkan

Cinlerin İnsana Musallat Olması: Koca Bir Yalan

39,00TL

65,00TL

Vergiler Hariç:39,00TL

 İnsanın içine cin filan girmez, cinler Allah’ın kullarına musallat olamaz. Musallat olamayan, içimize girme gücü olmayan dıştaki şeytan veya cinler değil esas bizi zorlayacak olan. İçimizdeki şeytan asıl önemli olan. Sen, ben, nefsimizin hevâsı, arzusu. İnsan olarak biz şeytanlaşırsak, şeytan ..

Ahmed Kalkan

Dar'ul Harp mı Dar'ul Harap mı?

54,00TL

90,00TL

Vergiler Hariç:54,00TL

On üç asırdır kullanılan "Daru'l-Harp" kavramı ve bunun etrafındaki konular, İslam'ın belirli oranda da olsa hakimiyeti esnasında ortaya konulan fıkhın bir ülkeye ve orada yaşayan insanlara yönelik hukukunu, ictihad ve fetvaları içeren bir miras. Ve yirminci asırla birlikte egemenliğin İslam'ın elin..

Ahmed Kalkan

Ecel ve Ölüm

24,00TL

40,00TL

Vergiler Hariç:24,00TL

  Ölümü unutmak, ondan kaçmak çare değil.En yakın ve candan bir dostumuzun cenazesinden bile yeterli ibret alamaz olmuşuz.Ne kazmayı sallayan, ne tabutu taşıyan ve ne de ölüyü yıkayan haberdar değil yaptığından.Hareketlerimiz hep ezberden, mekanik bir şekilden ibaret.Eskiler ölümü o kadar uzakt..

Ahmed Kalkan

Gençler İçin Akaid

60,00TL

100,00TL

Vergiler Hariç:60,00TL

  Akaid dersi okuyan, okutan kimseleri Akaid kitaplarındaki beşeri yorumlar ile İlahi iman esaslarını birbirine karıştırmamalı, Müslüman olmak ve Müslüman kalmak için şart olan esaslar ile bunların yaşanılan ortamda ne anlama geldiği konusuyla ilgili yorumları ayrı ele almalıdırlar. Birincinin ..

Ahmed Kalkan

Hıristiyanlık ve Yahudilik

24,00TL

40,00TL

Vergiler Hariç:24,00TL

  Batıl ve muharref dinleri tanımayan cahil müslümanların, tanımadıkları batıldan kaçınmaları da özellikle günümüzde imkansız derecede zordur.Zamanımızda nice müslüman, kavram kargaşasının kurbanı olmakta, batıl dinlerle karışık bir inanç ve davranış sergilemektedir.Yani biraz müslüman, biraz l..

Ahmed Kalkan

Muslim's Aqaid - Fundamentals of Our Faith (Müsl...

50,00TL

80,00TL

Vergiler Hariç:50,00TL

Fundamentals of tawheed are the most significant issues in Quran. Islam focused on settling these essential details to individuals and communities: almost all Meccan suras tried to establish them and Medinan suras often draw attention to them by means of orders and prohibitions.Sayfa Sayısı:298Cilt ..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)